Foto: Shutterstock.com
Žiema yra iššūkių ir išbandymų kupinas metų laikas ir tai žino kiekvienas vairuotojas. Automobilių vairuotojų žiemos malonumai paprastai susiję su šoniaslydžiu, saulučių piešimu, tačiau tai yra žavinga tik tada, jei yra geros žieminės padangos, kurios apsaugos nuo netikėtų ir nemalonių staigmenų. Todėl šį kartą – šiek tiek daugiau apie tai, su kokiais netikėtumais gali susidurti automobilių vairuotojai, kaip elgtis tokiose situacijose ir kaip dažnai būtent žieminės padangos yra geriausias pagalbininkas!
Ką reikia žinoti apie žieminėms padangoms taisyklių taikymą Lietuvoje?
Kartojimas – mokslų motina, todėl dar kartą priminsime apie taisykles Lietuvoje. Lietuva yra viena iš nedaugelio ES valstybių, kurioje žiemines padangas būtina naudoti pagal įstatymus. Ir jos turi būti naudojamos nepriklausomai nuo oro sąlygų, bet ir tam tikru nurodytu laikotarpiu. Žiemines padangas būtina naudoti visiems automobiliams, kurie važiuoja keliuose.Jos turi būti sumontuotos būtinai nuo lapkričio 10 iki balandžio 1.Taip pat – žieminių padangų protektoriaus gylis turi būti ne mažesnis kaip 3 mm, bet – kuo gilesnis, tuo geriau. Žinoma – nei vienas sąžiningas servisas neparekomenduos pradėti žiemos sezoną, jei žieminių padangų gylis jau vos tie leidžiami 3 mm, nes žieminės padangos toliau dils, protektoriaus gylis sumažės ir vairavimas taps pavojingu.
Beje – teoriškai žieminės padangos gali būti naudojamos ištisus metus, tačiau tai nėra ekonomiškai naudinga, nes žieminės padangos šiltuoju metų laiku dils daug greičiau nei vasarinės padangos. Žiemines padangas su dygliais galima naudoti tiktai žiemos sezonu, jos turi būti sumontuotos nuo lapkričio 10 iki balandžio 1.
Populiariausios automobilių problemos žiemą
- Užstrigimas. Įstrigti galima ir lygioje vietoje, užtenka sniegui nukristi storesniu sluoksniu ant ledo arba ant suspausto sniego! Geros žieminės padangos yra geriausia profilaktika, norint išvengti šios situacijos. Kitais atvejais labai padeda papildomos priemonės – jei varomieji ratai yra užstrigę ir sukasi vietoje, galima pamėginti pakišti po apačia smėlį, pelenus, padėti šakas ar kokią kitą medžiagą, kas galėtu pagerinti sukibimą ir leistų automobiliui išvažiuoti iš užstrigimo vietos.
- Automobilis neužsiveda. Kiekvieno vairuotojo baisiausias košmaras – prabusti šaltą rytą ir suprasti, kad mylimiausias automobilis yra užmigęs žiemos miegu ir neužsiveda prašomas. Priežastys tam gali būti įvairios – nuo problemų su starteriu iki banalių – užsikimšusio degalų filtro. Geriausios profilaktikos priemonės – visada turėti po ranka įkrovimo kabelius, taip pat – rūpestingai tikrinti automobilio sveikatą kiekvieną dieną, kad tamsų snieguotą rytą nereikėtų apie tai daugiau galvoti.
- Užšalę langai. Vargu ar atsiras bent vienas vairuotojas, kuris bus laimingas valydamas automobilio langus. Norint maksimaliai sumažinti šiam erzinančiai veiklai sugaištą laiką, patartina pasirūpinti atitinkamomis priemonėmis, taip pat – laiku pagalvoti apie tai, kokiame stovyje automobilis paliktas. Sniego ir ledo nuvalymui jokiu būdu negalima naudoti netinkamus įrankius, nes jie gali negrįžtamai subraižyti tiek stiklą, tiek paviršių. Todėl žiemą patį automobilį geriau tik nuvalyti, bet tikrai ne stipriai gremžti. Tuo pačiu priekiniam stiklui rekomenduojama įsigyti magnetais tvirtinamą apdangalą, kuris apsaugos nuo kritulių ir leis sutaupyti laiko ir jėgų prieš išvykstant!
- Slysta padangos. Automobiliai yra mieli keturkojai žvėreliai, kuriems žiemą gali slysti kojytės. Ir tai nėra nei saugu, nei malonu. Norint išvengti galimybės, kad žieminės padangos slydinės, pirmiausiai, svarbu pasirinkti geras žiemines padangas. Geros žieminės padangos su pakankamu protektoriaus gyliu, o taip pat ir su tokiu protektoriaus ratu, kuris yra pakankamai gilus ir platus, kad išstumtų sniegą ir vandens kiekį bei išsaugotų stabilų sukibimą su keliu.
- Automobilis nuriedėjo į pusnį. Ne visada automobilis patenka į pusnį, kartais pusnys būna prie automobilio, jei kelių valymo mašinos buvo nerūpestingos ir sustūmė sniegą būtent ten, kur jūs stovėjote. Kaip atsikratyti šios nevietoje sustumtos pusnies? Paprasčiausias tikrai bus klasikinis meodas – imk į rankas sniego kastuvą ir atsilaisvink sau kelią. Tiesa, svarbiausia sąlyga – kad kastuvas būtų po ranka!
Skaityti straipsnį “5 populiariausios automobilių problemos žiemą ir kaip jų sėkmingai išvengti!” »