Žaidimas yra vaiko būdas pažinti save ir aplinkinį pasaulį. Tai vaiko būdas tyrinėti ir atrasti. Tyrimai parodė, kad vaikui žaidžiant smegenyse išsiskiria tam tikros cheminės medžiagos. Šios cheminės medžiagos yra susijusios su mokymusi. Žaisdamas vaikas mokosi būti kūrybingas, išradingas ir mąstyti. Žaisdamas vaikas tyrinėja ir atranda, kas jis yra, kas jam patinka, kas nepatinka, kas jam sekasi ir kas ne. Žaisdamas vaikas sužino, kas jį supa ir kuo jis domisi. Žaisdamas vaikas mokosi bendrauti su kitais. Žaidimas – tai vaiko bendravimo su savimi būdas. Žaisdamas vaikas gali suprasti savo emocijas ir jausmus. Žaisdamas vaikas mokosi pažinti pasaulį ir tai, kas jį supa. Žaidimas yra vaiko mokymosi būdas. Žaislai vaikams ir specialistės pataimai.
Kodėl mums taip sunku rasti žaislų, kurie iš tikrųjų patiktų vaikams?
Yra keletas veiksnių, dėl kurių tėvams sunku rasti žaislų, su kuriais vaikai norėtų žaisti. Pirma, vaikai vystosi skirtingu greičiu ir skirtingais būdais. Vieni anksčiau nei kiti susidomės sudėtingesniais žaislais ir bus pasiruošę jiems. Vienas vaikas gali sugebėti sudėlioti dėlionę, kuri kitam to paties amžiaus vaikui atrodys varginanti ir sudėtinga. Kitas veiksnys yra tai, kad žaislai kuriami siekiant pelno, o ne vaikų labui. Tai reiškia, kad nuolat pasirodo naujų žaislų, o senų, geriausiai parduodamų žaislų dažnai nebetiekiama. Dėl to sunku žinoti, kurie žaislai yra geriausi, ir žinoti, kur jų rasti. Galiausiai žaislai dažnai gaminami taip, kad patiktų tėvams ir jų norui, kad vaikas vystytųsi tam tikru būdu, o ne tam, ko iš tikrųjų reikia vaikui. Žaislas gali būti per sudėtingas mažam vaikui arba jis gali neskatinti vaiko pasitelkti vaizduotę ar kūrybiškumą.
5 žaislai, kurie skatina kūrybišką ir vaizduotę lavinantį žaidimą
– Blokeliai – žaidimu su blokeliais užsiima vaikai visame pasaulyje, tačiau juos taip pat galima modifikuoti, kad tiktų bet kokiam stiliui ar temai.
– Piešimas ir tapyba – Piešimas ir tapyba yra meno formos, kurios vaikams naudingos daugeliu atžvilgių. Jie ne tik smagūs, bet ir gali būti naudojami kaip daugelio jausmų, pavyzdžiui, pykčio ir nusivylimo, išlaisvinimo priemonė.
– Lėlės ir pliušiniai gyvūnai – Lėles ir pliušinius gyvūnus vaikai gali naudoti įvairiais būdais. Jais galima tyrinėti savo jausmus. Jos gali būti naudojamos istorijoms kurti ir vaidinti. Jomis galima imituoti suaugusiųjų vaidmenis ir vaidinti įvairius scenarijus.
– Įsivaizduojami draugai. Nors ne visi turi įsivaizduojamus draugus, tiems, kurie turi, tai gali būti smagus ir įdomus laiko praleidimo būdas.