Nors tyrimai rodo, kad viešo kalbėjimo baimė yra vienas baisiausių dalykų žmonijoje (to labiau bijoma negu mirties), tačiau renginiu vedejai gali įveikę šią baimę netgi visai mėgautis viešu kalbėjimu ir savo darbu. Renginių vedėjo darbas – sunkus, tačiau turintis savų privalumų. Kodėl verta tapti renginių vedėjais tiems žmonėms, kurie turi tam tinkamų savybių?
Gera nuotaika: „fake it, till you make it“
Kad ir į kokį renginį nueisite, pirmiausia visada pamatysite, kad renginiu vedejai yra geriausios nuotaikos blaivas žmogus visame renginyje, visoje šventėje. Galbūt ir jiems šiandien namie ar kitur kas nors nepasisekė, tačiau jų darbas yra pravesti renginį, sukurti gerą atmosferą. Ir jeigu ateisi „nepasipuošęs“ bloga nuotaika, jeigu ateisi pravesti renginio galvoje turėdamas ne renginio programą, o visus tuos sunkumus, kuriuos patiri, tuomet bus tikrai prastas renginys. Tad jau prieš lipant į sceną tenka pasimatuoti pozityvumą ir vėliau jį išlaikyti viso renginio metu, kol galiausiai ir tampi pačios geriausios nuotaikos. Kaip sakoma angliškai – „fake it, till you make it“, kas lietuviškai reikštų – klastok tai, kol tai taps tiesa. Šis posakis tinka kalbant apie nuotaiką. Kuo labiau įsijausite į gerą nuotaiką, tuo labiau ji ir taps tikra, nes taip veikia mūsų smegenys. Taigi, renginio vedėjas net per sunkmetį bus priverstas būti puikios nuotaikos, ir tokios jis ir bus.
Lankstus darbo grafikas
Paprastai renginiu vedejai dirba vakarais, kartais vidury dienos per kokias konferencijas, savaitgaliais. Tad jeigu esate žmogus, kuris nekenčia net minties apie darbą nuo 8 iki penkių vakare, kuris nemėgsta tokio režimo, jums patiks idėja dirbti lankstesniu grafiku. O svarbiausia – jį ir prasilankstysite galėsite patys.
Sąlyginė nepriklausomybė
Nesvarbu, ar renginių vedėjas priklausys didesnei vedėjų komandai, ar viską organizuos vienas savarankiškai, tačiau iš tiesų visada jis galės viską susidėlioti pagal savo prioritetus. Nepatinka partijos vakarėlis, į kurį esate kviečiamas pravesti renginį – neikite ten. Nenorite dirbti už mažą kainą – imkite tik brangesnius pasiūlymus. Nors pasirinkimai vis tiek turės savo ribas, tačiau pats sau dirbantis renginių vedėjas visada turės daugiau laisvės, negu dirbdamas kokioje nors kontoroje jau minėtu „nuo devynių iki penkių“ grafiku.
Mėgaujatės scena
Galiausiai, jeigu jaučiatės scenoje kaip ungurys upėje, tai rodo, kad galbūt būdamas scenoje jausitės smagiau negu stovėdamas prie jos ir klausydamas kitų. Tad tai irgi gali būti gera savirealizacija.