Tikriausiai, kiekvieną dieną dauguma mūsų susiduria su iškabomis ir informacinėmis lentelėmis. Net jeigu atrodytų, kad net neprisimename, kada paskutinį kartą matėme kokią nors iškabą, tai tik todėl, kad mes esame prie jų taip pripratę, jog net neišskiriame, sąmoningai negalvojame, kad jas matome. Tačiau tai nereiškia, kad jos neatlieka jokios svarbios funkcijos, netgi priešingai – jų funkcija tokia svarbi ir tai, kad mes taip pripratę prie jų, tą puikiai patvirtina. Tikrai dažnai tenka lankytis įvairiose įstaigose ar net paprasčiausiuose prekybos centruose, kur yra daugybė parduotuvių, dažnu atveju išsidėsčiusių net per kelis aukštus ir jeigu tokiame pastate nebūtų jokių nuorodų, jokių pavadinimų, tikriausiai, daugumai kiltų problemų ieškant būtent tos parduotuvės, į kurią norima nueiti, net jeigu ten būtumėme ne pirmą kartą. O jeigu tokioje vietoje tektų lankytis pirmą kartą, tuomet viskas būtų dar sudėtingiau. Ir tai tik vienas paprastas pavyzdys, kuris parodo, kokios svarbios yra iškabos ir informacinės lentelės mūsų gyvenime.
Praktiniai patarimai parenkant strategiškai gerą vietą iškabai
Viena iš svarbiausių iškabos paskirčių yra pateikti tam tikrą informaciją žmonėms. Bet norint, jog ta informacija pasiektų žmones, reikia, kad jie pamatytų iškabą. Juk jeigu ji bus nematoma, tuomet taps praktiškai bevertė, nes visiškai neatliks svarbiausios savo funkcijos. Taigi, pirmiausia reikia pasirūpinti tinkama bei strategiškai gera iškabos vieta, kad ji būtų matoma. Pradėti reikėtų nuo tikslinės grupės, kurią turi pasiekti iškabos informacija. Net jeigu ji bus matoma, bet ją pastebės ne tie žmonės, kurie ieško būtent tos informacijos, iškaba nebus labai naudinga. O kai jau žinome, kas turėtų pastebėti iškabą, tada galima pabandyti įsijausti į tų žmonių vietą, atlikti stebėjimą ar net apklausą ir taip išsiaiškinti, kurioje vietoje esanti iškaba būtų labiausiai pastebima. Ir tik įsitikinus, kad ta vieta yra labiausiai pastebima tikslinės žmonių grupės galima užsiimti iškabų, informacinių lentelių gamyba. Dar reikia nepamiršti, jog vėliau gali tekti kažkiek pakoreguoti iškabos vietą, juk gali kisti ir aplinka, pavyzdžiui, nutiestas naujas kelias, pastatytas naujas namas ar kažkas panašaus, bet netgi tada informacija turėtų pasiekti tam tikrus žmones.
Kokios medžiagos naudojamos užsiimant iškabų, informacinių lentelių gamyba ir kokie jų skirtumai
Iškabos ir informacinės lentelės gali būti pagamintos iš įvairių medžiagų, tačiau ar mes žinome visas jas bei kiekvienos iš jų privalumus bei trūkumus? Kaip ir dauguma daiktų šiais laikais, didžiausia dalis iškabų gaminama naudojant plastiką, o tam yra kelios priežastys: tai pakankamai nebrangi medžiaga, iš jos nesunku kažką gaminti, taip pat ji yra pakankamai atspari įvairioms sąlygoms ir gali tarnauti tikrai ilgai. Taip pat gana dažnai iškabų gamyba naudojamas ir metalas, jis yra tvirtesnis ir tuo pačiu patvaresnis už plastiką. Pavyzdžiui, jeigu statoma didelė iškaba lauke, dažniausiai žmonės renkasi metalą, kadangi plastikas gali greitai neatlaikyti stiprių vėjų bei smulkių mechaninių pažeidimų. Tačiau jeigu tokia iškaba tvirtinama prie pastato ir nėra labai didelė, galima ir nesijaudinti. Dar iškaboms ar informacinėms lentelėms gali būti naudojamas stiklas. Aišku, dėl jo trapumo, dažniausiai tokios iškabos naudojamos viduje. Taip pat iškaboms gali būti naudojamas ir medis, nors jis yra žymiai retesnis, lyginant su kitom medžiagom, iš kurių gaminamos informacinės lentelės. Taip yra dėl jo nepraktiškumo – pagaminti didelę medinę iškabą yra techniškai sunku, o dar svarbiau tai, jog lauko sąlygomis ji išsilaikys itin trumpai, kadangi medis, esantis drėgnoje aplinkoje, yra itin nepatvarus.