Daugelis jau žino, kad mūsų organizmas tarsi veidrodis parodo, ką mes slepiame ir nenorime parodyti, kad jaučiame. Visos užspaustos emocijos ir negatyvūs įvykiai kaupiasi, kol tai netampa psichologinėmis problemomis. Veikiantis psichikos sveikatos centras yra ta vieta, kurioje ne tik nustatomos tokios problemos, bet ir padedama jas spręsti. Labai svarbu suvokti, kad psichologinė būsena turi būti gera ir laiku neieškant šių problemų sprendimo būdų, galima turėti daug pasekmių, kurios pasireiškia fiziniais negalavimais.
Daugelis vis dar mano, kad psichologinės problemos tėra išsigalvojimas ar dėmesio troškimas. Tai visiška netiesa. Jei žmogus turi nors menkiausių sutrikimų emociniame ir psichologiniame lygmenyje, tai jau rimtas ženklas, kad jam reikia pagalbos. Tikriausiai visi girdėjome posakį, kad visos ligos nuo nervų. Tiksliau sakant, bet koks psichologinis negalavimas gali tapti fizine ligos išraiška. Yra netgi terminas, kaip somatizacija. Kas suprantama kaip psichologinių problemų atspindys pasireiškiantis įvairiais kūno pojūčiais, pavyzdžiui, skausmu. Labai daug žmonių patiriantys stresines situacijas gali pasakyti, kad dažnai jiems tuo metu pradeda skaudėti galvą ar pilvą. Tai yra organizmo atsakas į patiriamą emocinę įtampą. Taip pat tai gali pasireikšti kaip nugaros ar kojų skausmai, sutrikęs širdies ritmas ar pakilęs kraujo spaudimas.
Kai žmogus patiria fizinę skausmo išraišką, tai pirmiausia jis eina pas šeimos gydytoją bei atlieka paskirtus tyrimus. Vėliau laukia apsilankymai pas tos srities, kurios kūno dalies skausmas pasireiškia, gydytoją specialistą. Jei atsakymai nieko neparodo, tai skausmo priežastys neturi rimto fizinio ligos požymio. Tai yra psichologinė priežastis.
Tokiu atveju reikalinga profesionali psichologinė pagalba. Šiuo metu veikia psichikos sveikatos centras, kuriame dirba įvairių sričių specialistai: psichologai, psichiatrai, psichoterapeutai ir kt. Priklausomai nuo diagnozės paskirtas specialistas, kuris apsilankymo metu galės stebėti ir paskirti gydymą, jei jo reikia. Tiesa, daugeliu atvejų žmonėms pakanka išsikalbėjimo bei suvokimo, kad tai nėra labai rimta, o kai išaiškinama priežastis dėl ko atsirado tam tikri kūno skausmai ir tai nėra rimta liga, tai daugelis žmonių tiesiog nustoja nerimauti ir fiziniai negalavimai kaipmat praeina be jokio rimto gydymo. Suvokus streso ar nerimo priežastis viskas tampa daug aiškiau ir tuomet galima išmokti valdyti savo emocijas. Išlaisvinus jas palengvėja ir mokomasi gyventi ramybėje. Kartais paprasta psichologo konsultacija gali padaryti tikrų tikriausius stebuklus ir žmogus vėl pasijunta ramus bei laimingas.