Kai mobilūs telefonai kas keletą metų tampa mums įprastu pirkiniu, gali būti įdomu, kokių dar permainų mobiliųjų telefonų pasaulyje sulauksime per ateinančius metus. O gal galima pagalvoti ir, ką darytų geriausi išmanieji telefonai po daugybės metų? Mes nesakome, kad tokios permainos ateityje tikrai bus, tačiau siūlome pafantazuoti drauge. Ką dar turi mokėti daryti mobilieji telefonai, kad būtų dar geresni.
Tobulas ryšys
Viena iš ateities funkcijų, kurios atsiradimą lemtų bendra technologinė pažanga, ne tik telefonų gamintojų įdirbis, galėtų būti ryšio tobulinimas. Daug kas dabar galime su telefonu patogiai padaryti vaizdo skambutį, tačiau net Lietuvoje, kur mes turime geriausią interneto ryšį, vis tiek labai dažnai skambučiai trūkinėja, vaizdą matome kvadratėliais, garsas tai nutrūksta, tai vėl atsiranda. Taigi, natūralu, kad ateityje geriausi išmanieji telefonai turėtų tokių funkcijų patobulinimo imtis. Ateityje ryšys turėtų būti toks, jog mes puikiai matytume vaizdo skambučius, tiesiog vos ne galėtume paliesti kitą žmogų vaizde, taip ryškiai jis matytųsi. Galbūt atsirastų ir pritaikytos kameros, kurios kurtų erdvinį, 3D vaizdą.
Dar daugiau funkcijų
Kai galvojame apie ateities telefonus, įsivaizduojame ir dar daugiau funkcijų jiems. Manome, kad jau dabar išmanieji yra išmanūs, tačiau ateityje tas išmanumas tik progresuos. Galbūt jūsų mobilus telefonas taps ir visos išmanių namų sistemos valdovu. Gal pasinaudojus išmaniuoju telefonu, akimirksniu galėsite užsikaisti virdulį vandens ar padaryti taip, kad atsidarytų namie langai. Gali būti, kad turėsite tik vieną įrenginį, kuris patogiai atstos daugybę kitų, ir dėl to galėsite jausti daug privalumų.
Pametus – ideali kopija
Kol kas vienas skaudžiausių dalykų praradus savo mobilųjį ir išmanųjį telefoną yra tai, kad dingsta ta visa asmeninė aplinka, kurią turėjome. Visi nustatymai, turimi failai atmintyje. Galbūt ateityje galėtų būti toks patobulinimas, kad gautume tokias tikslias kopijas, kurios leistų lengvai gauti viską, ko reikia vos atnaujinus telefoną. Taip, kaip mūsųkompiuterių informacija dabar išsisaugoja ir naršyklėje, ir laiškai elektroniniame pašte atrodo taip pat bet kuriame kompiuteryje. Taip ir mūsų visa virtuali aplinka bei telefono nustatymai galėtų būti saugomi kokioje nors saugykloje, kad, pametus telefoną ar jo tiesiog netekus, būtų galima jį vėl iškart atkurti naują tokį, koks buvo prieš tai. Žinoma, galėtų atsirasti ir dar daugiau pritaikymo balso režimui, nes kol kas robotai dar nėra labai klusnūs.