Merfio dėsniai sako: kaseciu pildymas pasidaro aktualus tada, kai lieka 3 valandos iki skrydžio ir reikia atsispausdinti lėktuvo bilietą… Iš tiesų oro uostas dėl lėktuvo bilietų spausdinimo yra sukėlęs nemažą stresą žmonėms.
Dabar daug kur galima naudotis telefonais
Taigi, ar dabar būtina spausdinti bilietą prieš skrendant lėktuvu ir panikuoti, kad pasibaigė spausdintuvo rašalo kasetė? Dėkui Dievui, o gal mokslui, dabar daug kam nebereikia spausdinti lėktuvo įlaipinimo bilietų, kadangi į lėktuvą galima patekti jau tiesiog nešantis telefoną ir jame rodant keleivio bilietą. Yra naudojamas BAR kodo nuskenavimas ir to paprastai užtenka norint skristi, popierinio varianto dažnai neprireikia. Tačiau kaip būdavo anksčiau? Be to, nemažai žmonių šiek tiek nepasitiki elektronika, bijo, kad gali neveikti telefonas, ir vis tiek stengiasi atsispausdinti.
Anksčiau spausdinimas oro uoste buvo be galo brangus
Seniau, pagal anksčiau populiaria buvusią tvarką, būtina būdavo atvykti atsispausdinus bilietą. Antraip už spausdinimą oro uoste galėdavo tekti susimokėti kelias dešimtis eurų! Tik pagalvokite – tai bausmė už užmaršumą ar kokią nors nelaimę, dėl kurios nepasiėmei savo spausdinto bilieto. O juk lapas su tekstu, atspausdintu paprasčiausiu rašalu, nėra toks brangus dalykas, kad jį reikėtų taip apmokestinti. Visgi, tai būdavo vienas iš būdų pasipelnyti.
Anksčiau nepatogu būdavo bilietus spausdinti interneto svetainėse užsienyje
Dar viena problema, su kuria susidurdavo keliautojai anksčiau, kuomet reikėdavo atsispausdinti bilietus – tai jų spausdinimas būtent užsienyje. Ne viena oro linija padariusi taip, kad gauti bilietą galima tik likus kelioms dienoms iki skrydžio. Taigi, nors jį nusiperki ir atsispausdini namuose į priekį, atgalinio gauti galbūt dar negali, nors jis ir būna rezervuotas. Taigi, tekdavo, visų pirma, eiti į neaiškias interneto kavines, ten mokėti didelius pinigus už pasinaudojimą kompiuteriu bei bilietų atspausdinimą. Pigiau negu oro uoste, bet vis tiek kainos neproporcingai didelės. Pvz., dviejų bilietų atspausdinimas tokioje vietoje gali kainuoti 5 eurus, kai spausdintuvo pačios kasetės pildymas kainuos 10.
Oro uoste daug aplinkos veiksnių kelia stresą
Keliautojai pastebi ir dažnai netgi ironizuoja tai, kad oro uostai nuolatos kelia stresą keliautojams įvairiais būdais. Pasitaiko, kad, pavyzdžiui, žmogų tol apžiūrinėja, ar jis nesineša kokių nors neleistinų daiktų, kol jis netgi praleidžia savo skrydį. O detektoriai tuo laiku galbūt suveikė klaidingai, nes žmogus nieko iš tiesų nesinešė…