Visi mes turime savo profesinę ligą, o kokią ją turi renginių vedėjai? Ypač tie, kuriems tenka vesti vestuves? Nuo tam tikrų problemų nepasislėpsi, kai nuolat darai tą patį ir esami įpročiai vėliau prasimuša ne tik darbe, arba sukelia kokius nors sveikatos pablogėjimus.
Keistas socialumas
Pirmas dalykas, kuris ilgainiui nutinka renginių vedėjams, ypač tiems, kurie veda vestuves, tai neįprastas socialumas. Vieni žmonės bendrauja vienaip, kiti bendrauja kitaip. O štai renginių vedėjai, jeigu jie nesugeba atsipalaiduoti nedarbo metu, jaučiasi ir kitur tarsi ant scenos. Tada atsiranda keistas bendravimas, kai dauguma žmonių neslepia, kas jie yra, o renginių vedėjui yra sunkiau, nes jis automatiškai save cenzūruoja, stengiasi, kad jį visi išgirstų, mąsto apie savo kalbą. Kartais gal net nenori, kad kas nors išgirstų kokią nors asmeninę detalę apie jį – jis tiesiog ir toliau būna tarsi viešas žmogus net ir privačioje aplinkoje.
Skrandžio skausmai
Jeigu renginiai vedami per vestuves, tai dažnai renginių vedėjai naktimis dirba. Arba vėlais vakarais. Visi turime savo įprastą mitybą ir dažnai mėgstame turėti tam tikrus valgymo įpročius, kai stengiamasi daugiau suvartoti sveiko maisto. Tačiau nuolat dirbant šventėse, ir dar naktimis, žmonės vaišina renginio vedėją visokiais nesveikais maistais: keptais, rūkytais, riebiais. Toks naktinis sunkaus maisto valgymas, o dar ir su alkoholiu sumaišymas, galiausiai gali išprovokuoti profesinę ligą – skrandžio problemas. Ypatingai jos pasireiškia ir žmonėms, kurie labai reaguoja į stresą. Kai kurie žmonės tiesiog negali valgyti ne namuose arba kelionėse, nes juos ima kankinti baisūs skausmai. Taigi, nuolat būtenttaip ir valgant ne namuose nutinka blogi dalykai.
Peršalimai
Jeigu tenka dirbti atviroje erdvėje esant vėjui ar lietui, tuomet prasideda ir peršalimai. Žmonėms vestuves tenka surengti įvairiose aplinkose, jie gali pasirūpinti, kad patiems būtų šilta, gera. O renginių vedėjai stovi ant vėjo ir lietaus, per šaltį, ir tiesiog kankinasi taip būdami. Nieko keisto, jeigu visą vakarą plyšaujant į mikrofoną, galiausiai atsiranda kokie nors stygų uždegimai, skauda gerklę, peršti, ima bėgti nosis. Tai irgi tampa profesine liga, kuri gali aplankyti ne tik vestuvių renginių vedėjus, bet ir bet kokių kitų žiburėlių, švenčių ir renginių. Taigi, jeigu norite, kad jums taip nebūtų, stenkitės pasirinkti vedėjo uždarose erdvėse specialybę, nors turbūt tokio dalyko išvengti tiesiog niekaip nepavyktų.