Vienadieniai kontaktiniai lęšiai vertinami dėl savo universalumo, patogumo ir didesnio laidumo orui. Tai puikus sprendimas sportuojantiems ir aktyvų gyvenimo būdą mėgstantiems žmonėms, taip pat visiems, kurie jaučia diskomfortą, nešiodami korekcinius akinius. Kaip ir mėnesiniai, vienadieniai lęšiai gali būti naudojami kaip kasdienė regos gerinimo priemonė, tačiau nereikėtų pamiršti, kad minėtasis pasirinkimas yra kiek brangesnis, vis dėlto, vienos dienos gaminiai laimi dėl savo patogumo ir lengvesnio naudojimo (jiems nereikia specialaus valymo skysčio).
Kokius lęšius rinktis?
Bendrąja prasme, kontaktinių lęšių pasirinkimas – labai individualus dalykas. Nėra vienų, pačių geriausių ir visiems tinkančių gaminių, todėl prieš priimdami sprendimą dėl lęšių tipo, gamintojo, nešiojimo trukmės ir dažnumo, turėtumėte pasitarti su optikos salono darbuotojais ar akių gydytoju, kuris atliks kelis tyrimus, atsakys į visus jūsų klausimus ir padės išsirinkti jums tinkančius lęšius.
Vienadienių lęšių privalumai ir trūkumai
Žmonės, nešiojantys kontaktinius lęšius, paprastai renkasi tarp mėnesinių ir vienadienių gaminių. Svarbiausi vienos dienos lęšių privalumai yra tai, kad jie tinka į alergiją linkusiems žmonėms, kadangi ant gaminio nespėja susikaupti baltyminių ar kitos kilmės apnašų. Tokie lęšiai reikalauja kur kas mažiau priežiūros, nes jiems nereikia nei kasdienio valymo, nei dezinfekavimo procedūrų. Natūraliai užkertamas kelias galimam akių sudirginimui dėl minėtose priežiūros priemonėse esančių konservantų.
Didžiausias vienadienių lęšių trūkumas – jų kaina. Nors viena pora kainuoja vos kelis eurus, nešiojant lęšius kasdien, išlaidos gerokai išauga, lyginant jas su mėnesinių lęšių kaina. Tiesa, specialistai primena, kad vertinant sveikatos ir patogumo aspektą dažnu atveju vienadieniai lęšiai atsveria ekonominius klausimus. Dažna klaida – vienadienių lęšių nešiojimas kelias dienas iš eilės. Primename, kad šie gaminiai turi būti išmetami po dienos, t. y. vieną kartą įsidėjus, jų negalima dėti antrą kartą. Jei lęšius reikia išsiimti dienos metu ir įsidėti dar kartą, imkite naują lęšių porą. Laikydami lęšius dėžutėje ir planuodami juos įsidėti antrą kartą, rizikuojate uždegimu, be to, padidėja infekcijos rizika.
Svarbiausia – higiena ir saugumas
Optikos salono darbuotojai primena, kad siekiant sumažinti susirgimų riziką, lęšius galima imti tik švariomis rankomis. Nepamirškite pasikalbėti su akių specialistu dėl pasirinktų lęšių savybių ir nešiojimo rekomendacijų. Visais atvejais rinkitės žinomo gamintojo prekes, kurių kokybė nekels papildomų klausimų. Pasižiūrėkite į lęšių galiojimo laiką ir įsitikinkite, kad produktas nėra pasenęs. Jei lęšiai pradėjo dirginti akį ar jaučiate kitokį diskomfortą, lęšius išsiimkite ir išmeskite.